Najlepšie spôsoby, ako vytvoriť efekt trblietavých nechtov

Najlepšie spôsoby, ako vytvoriť efekt trblietavých nechtov

Trblietavé nechty patria medzi najjednoduchšie spôsoby, ako si vytvoriť pekné, farebné a nápadité nechty. Aj vďaka nedávne vzniknutej popularite nechtových dizajnov sa tento spôsob stal veľmi obľúbený. Druhým dôvodom veľkého rozšírenia tejto metódy úpravy nechtov je jej jednoduchosť. Poznáme dve varianty na vytvorenie trblietavých nechtov. Tá prvá je tá zložitejšia. Potrebujeme na ňu trblietavý prášok a podkladový lak. Prášok sa zvyčajne nachádza v plastovej nádobke s krytom a tak kryt odstránime. Na už vopred namaľované nechty ešte pred ich vyschnutím nanesieme trblietavý prášok. Môžeme to robiť buď priamo z nádobky potrasením, prstom alebo prípadne štetcom či kúskom papiera. Dôležité je dávať si pozor, aby bol prášok po ploche nechta roznesený rovnomerne, aby nevytváral zhluky a aby nechty teda nevyzerali prirodzene či rovnomerne upravené. Druhým spôsobom, ako vytvoriť trblietavé nechty je použiť lak s trblietavými čiastočkami. Takto sa môžete veľmi jednoducho len pomocou nanesenia laku na necht dostať k želanému výsledku trblietavého efektu na nechtoch. Aj tu sa však môže výsledok líšiť a to najmä od kvality použitého laku či jeho dĺžky otvorenia. Aby ste sa naozaj dostali k výborným výsledkom pre trblietavé nechty odporúčame dodržať nasledujúce jednoduché kroky.

Vyberte si príslušný materiál

Predtým, než si začnete nechty upravovať zamerajte sa na kúpu správneho materiálu – či už laku alebo prášku. Kvalita je veľmi dôležitým faktorom a radšej investujte zopár eur do drahšieho laku, ako keby by ste potom mali ľutovať, pretože je lak moc tekutý a trblietky na ňom skoro nevidno, alebo naopak je moc hustý a pozostáva iba z trblietok, a teda sa ťažko sa nanáša. Pozornosť venujte aj kombinácií farieb laku a trblietok, aby ste docielili žiadaný efekt elegantnosti alebo okúzlenia a neskončili ste s nepríjemným prekvapením nechtového klišé.

Nalakujte základnú vrstvu

Ak ste sa rozhodli pre prvú spomínanú metódu a chystáte sa použiť prášok s trblietkami a lak zvlášť, je nutné si nalakovanie a nanesenie prášku správne načasovať. Lak nemôže byť moc tekutý, ani moc stuhnutý. Časom sa naučíte rozoznať a vypočítať si, kedy je treba trblietky naniesť, aby vynikli najviac. Najobľúbenejšími kombináciami sú tmavo modrá so zlatou alebo striebornou, alebo čierna s červenou. Dôležité je pozerať najmä na to, aby dané farby boli kontrastne dobre zladené. Nevýhodnou kombináciou je napríklad priesvitná z bielou, keďže v takomto prípade samotný necht na koniec nevynikne.

Využite tieňovanie

Ak chcete prispieť k zaujímavosti Vašich nechtov a nebaví Vás jednofarebný motív s trblietkami, môžete si trblietky aj odtieňovať a zosilniť tak ich efekt. Pre toto najprv začnite s malým množstvom trblietok na konci Vášho nechtu. Ako sa dostávate do stredu nechta, zvýšte množstvo použitého prášku, aby intenzita trblietok narástla. Nakoniec použite najviac trblietok alebo prášku vo vrchnej tretine nechtu. Docielite tak odstupňovanie odtieňa trblietok a Váš necht bude určite na prvý aj druhý pohľad zaujímavý. Je to určite aj dobrou možnosťou, ako obmeniť Váš štýl alebo ozvláštniť Vaše nechty, ak sa chystáte na nejakú výnimočnú udalosť či party.

Rôzne veľké trblietky

Aby ste využili možnosť obmeny dizajnu nechtov vyskúšajte rôzne veľkosti trblietok. Z estetického hľadiska je vhodné použiť na vrchnú tretinu nechtu väčšie trblietky a na koniec nechtu tie menšie, prípadne žiadne.